Daugiau kaip 43 tūkst. mažųjų vilniečių kviečiami skiepytis nuo COVID-19

Vilnius jau pradėjo registruoti vaikus nuo 5 metų skiepams nuo COVID-19. Iš pradžių vaikai bus skiepijami LITEXPO vakcinacijos centre (Laisvės pr. 5) ir Centro poliklinikoje (K. Kalinausko g. 4), o artimiausiu metu prisijungs ir daugiau sostinės įstaigų, skiepysiančių vaikiškąja vakcina. Vos atvėrus galimybę registruotis, per keletą valandų pirmajam skiepui užregistruota jau daugiau kaip 500 vaikų.

Mažesnio tūrio „Comirnaty“ (gamintojas „Pfizer-BioNTech“) vakcinos doze skiepijami 5–11 metų amžiaus vaikai. Šiai amžiaus grupei skirtos vakcinos Vilnių turėtų pasiekti kitos savaitės pradžioje, o skiepyti pradedama jau nuo gruodžio 15 d.

„Geriausia kas galėjo nutikti prieš Kalėdas mūsų mažiesiems – pagaliau atkeliaujanti vakcina nuo COVID-19. Palyginti su ankstesnėmis viruso bangomis, nuo šio rudens stebime išaugusį sergančių vaikų skaičių. Šiuo metu Vilniuje COVID-19 serga 549 mokiniai, dar tiek pat izoliuojasi. Tai rodo, kad virusui nesvarbu – žmogus jaunas ar senas“, – sako Vilniaus miesto savivaldybės vakcinacijos koordinatorius Kipras Krasauskas.

Paprastai ir patogiai užregistruoti vaiką skiepui jų tėvai (įtėviai) gali internetu – www.vakcina.vilnius.lt arba www.koronastop.lt, taip pat paskambinus trumpuoju numeriu 1808.

Vienas iš tėvų turi lydėti vaiką į vakcinacijos vietą ir atvykus pateikti savo bei vaiko asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus. Atvykimas yra traktuojamas kaip sutikimas skiepytis, todėl sutikimo pažymos pildyti nereikia.

Nuo 2022 m. sausio 3 d. gyventojų vakcinavimas COVID-19 vakcina iš LITEXPO vakcinacijos centro persikels į asmens sveikatos priežiūros įstaigas. Visi vilniečiai iki Naujųjų metų pirmąjį skiepą gavę LITEXPO vakcinacijos centre, antruoju bus skiepijami VšĮ Karoliniškių poliklinikoje arba galės pasirinkti kitą, jiems patogią, asmens sveikatos priežiūros įstaigą. Taip pat ir 5–11 metų vaikai: jei pirmuoju skiepu pasiskiepys LITEXPO vakcinacijos centre, antrąjį gaus VšĮ Karoliniškių poliklinikoje arba kitoje pasirinktoje asmens sveikatos priežiūros įstaigoje.

Įvertinusi klinikinių tyrimų duomenis, Europos vaistų agentūra rekomendavo skiepyti 5–11 metų vaikus „Comirnaty“ vakcina, nes ji veiksmingai apsaugo šios amžiaus grupės asmenis nuo COVID-19 ligos.

Viena pirmųjų šalių uždegusi žalią šviesą vaikų skiepijimui – Jungtinės Amerikos Valstijos. Šioje šalyje rekomendacija pradėti skiepyti 5-11 metų vaikus paskelbta dar lapkričio pradžioje. Europoje jau beveik savaitę vaikai sėkmingai skiepijami Prancūzijoje bei Italijoje, gruodžio mėnesį skiepyti pradeda Lenkija, Airija, Ispanija. Artimiausiu metu planuoja pradėti ir Vokietija, Danija bei kitos šalys.

Vakcinoje jaunesniems vaikams yra 10 mikrogramų COVID-19 mRNR (veikliosios medžiagos). Vaikui suleidžiama 0,2 ml tūrio vakcinos dozė. 12 metų ir vyresniems jaunuoliams skirtose „Comirnaty“ vakcinose yra 30 mikrogramų COVID-19 mRNR, o vienos dozės tūris sudaro 0,3 ml.

Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt

Šaltinis: https://vilnius.lt/lt/2021/12/09/daugiau-kaip-43-tukst-mazuju-vilnieciu-kvieciami-skiepytis-nuo-covid-19/

Skip to content